Švietime mes ne pirmi metai… Turime vaikų darželius, kurių visos kėdutės erdvioje grupėje visada būna užimtos. Auginame ir ne pirmą ugdytinių kartą, ir girdime absolventų tėvelių mintis, lūkesčius, paatviravimus…

Tad negalime sakyti, kad Mokslo tvirtovė buvo spontaniškas kūrinys… tikrai ne.

Po dviejų metų tobulinimosi ir naujos mokyklos  naudos visuomenei išsigryninimo [juk daug dabar tų nevalstybinių mokyklų, tad svarbu, kuo ji papildys mokinių ugdymą] duris plačiai atveria Mokslo tvirtovė – [kol kas] pradinė mokykla.

Aš ją meiliai vadinu mūsų Hogvartsu  – burtų ir kerėjimo mokykla – kur viskas įmanoma! Kur kiekvienas yra genijus!  ​

Darželyje mes mokomės būti bendruomenėje, augti asmenybe, pradinėje mokykloje mes mokysimės pamilti mokslą, padaryti jį svarbų ne standartizuotiems testams [ar žinote, kad juos sukūręs žmogus pasakė, kad jie yra per daug žalingi, kad būtų naudoti!], ne kontroliniams, ne egzaminams, ne konkurencijai tarpusavyje pažymiais[!] ir išvis ne dėl pažymių, bet mums patiems, kad galėtume įgyvendinti, tai ką norime – kad galėtume skristi!

Tikrai negalvokite, kad mes neįsivertinsime savo pažangos. O kaip be jos tobulėti? Vertinsimės, bet vertinsimės ne standartizuotai, vertinsimės tikslingai ir naudingai. Vertinimas turi padėti tobulėti, o mes tai darysime taip, kad vertinimas ne demotyvuotų, keltų stresą, o atvirkščiai – įkveptų stengtis pasiekti savo tikslų! ​

Taigi, tam, kad užkurtume savo asmenybių, burtininkų, genijų, mūsų ateities [kad ir kaip pavadintume savo mylimiausius] ugdytinių variklį, reikia įpilti kuro. O tuo kuru rūpinsimės Mokslo tvirtovėje.

Pasak daugiamečių apklausų 98 proc. darželinukų nori lankyti mokyklą, deja, po pirmos klasės jų lieka tik vos trečdalis.

Taigi, tas didžiulis namas Lūkesčių gatvėje [gražiausias adresas mokyklai], su baseinu, sporto salėmis, išmaniomis klasėmis, daugiafunkcinėmis erdvėmis, šiltnamiu, pušynais aplinkui ir bus DEGALINĖ! Bet čia tik išorė – ji svarbi, bet širdis svarbesnė, o jos viduje sutilps tobula mokykla:) Beje, namo savininkai buvę mokytojai, dabar jau garbaus amžiaus, bet tame name tokia gera aura:) Mokslo tvirtovė verta savo vietos!

M.